Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Gfx-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Gfx-uri

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Sam 23 Ian 2010, 13:03

Am sa pun cateva Gfx-uri pe care leam facut in Gimp
Sper sa nu muriti cand le vedetii
Sau sa vi se faca rau
Prima semnatura

A doua semnatura

A treia semnatura

A patra semnatura

A cincea semnatura

A sasea semnatura

A saptea semnatura

A opta semnatura

A noua semnatura

Avatarele o sa le pun mai tarziu pentru ca trebuie sa le uplodez pe photobucket
Si va rog frumos sa ma scuzatii ca unele semnaturi sunt cam mari

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Re: Gfx-uri

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 23 Ian 2010, 19:11

Mda...Ajung si pe-aci .Imi spun direct parerea.Alea care imi plac cel mai mult sunt a cincea si a sasea semnatura XD.In prima semnatura imaginile,cred nu se vad bine si textul nu se prea vede,de asemenea.A doua e mai buna doar ca...Hmm...Nu stiu,ceva tot are dar nu pot explica XD.La a treia...Mda,se vede destul de bine ca fata are codite si ca le-ai sters Laughing.Aci am vazut de ce nu-mi place.La a patra e putin mai bine dar daca ai fi putut face ca textul sa se vada mai bine.A cincea am spus ca-mi place.Imaginea...Nu stiu,nu asa stersa ca celelalte XD.La a sasea nu stiu dar nu-mi prea place ce-i cu ala din stanga >.<".A saptea,la fel ca la a cincea XD.A opta din nou...Efectul ala care le acopera fetele... >.<"....Si a noua e ceva mai buna^^.In rest nu mai am ce comenta.
Sfat:Incearca sa te semnezi o.O"

____________AnimeSign____________

Jellyka
Moderator Global

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Dum 24 Ian 2010, 18:42

Am facut cateva gfx-uri noi sper sa fie mai reusite ca si celalte sper sa nu muriti cand le vedetii
Prima semnatura

A doua semnatura

A treia semnatura

A patra semnatura

A cincea semnatura

Primul av

Al doilea av

Al treilea av

Al patrulea av

al cincelea av

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Lun 25 Ian 2010, 20:10

Deci,despre a doua si a treia mi-am spus parerea asewra pe mess XD.Prima,tre` sa recunosc imi place mult.Cu toate ca nu e decat capul lui Yuuki acolo si textul nu se prea vede Laughing.Dar nu stiu de ce imi place atat de mult.La a patra ai incercat s-o mai colorezi tu dar,a iesit destul de bine,cred XD.Si a cincea...Huh...Cu toate ca textul nu se vede si abia am inteles ce scrie acolo,Ichiru seamana asa de mult cu Zero.Continua si gambate^^

____________AnimeSign____________

Jellyka
Moderator Global

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Vin 05 Mar 2010, 10:19

Am venit cu gfx-uri noi sper sa va placa .vad ca nu am mai dat pe aici de ceva vreme ,in fine am venit cu cateva gfx uri noi sper sa va placa avatarele am sa le pun mai tarziu deoarece la cat de bn mi se misca photobucketu mai bn le uplodez mai tarziu
Sem 1

Sem 2

Sem 3

sem 4

Si cam atat si avatarele am sa le uplodez mai tarziu acestea sunt facut e in photoshop

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Sam 13 Mar 2010, 12:08

Trec si eu p'aici ^^.
Te descurci destul de bine pentru inceput. Parca mai mergeau niste effecte.Culorile se potrivesc, parca la primul sig mai mergea si alte font . Iti sugerez site'ul http://www.dafont.com/. Si incearca si niste tutoriale pentru a te avansa, iti pot sugera o multime de site-uri, insa momentan nu pot xD.

Gambate si astept si alte lucrari ^_^.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Vin 19 Mar 2010, 16:57

Asa am revnit cu patru gfx-uri noi vai lenesa de mine >.< da nici de data aceasta nu am pus font nu sunt obisnuita si mdah sa nu mai trancan atat si sa pun gfx-urile si avatarurile iar mio fost lene sa le fac decii nu am avatare >.<
Asa astea patru leam dedicat la anime boy >.< nu puteam sa imi incerc si eu talentul macar la unu cu o anime girlMy new
Primul gfx

Al doilea gfx

Al treilea gfx(cu skumpikul de shinji)

al patrulea gfx

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de TeeChan la data de Sam 20 Mar 2010, 17:12

Oh,am trecut si pe aici si imi place ce vad <33.
Am vazut ca ai evoluat destul de mult de la primul post <3 da' asta nu inseamna ca nu e loc si de mai bine ^^Al doilea si ultimul sig imi plac cel mai mult..mai ales ca ultimul imi da impresia de shonen-ai :-"...nu ma lua in seama,i'm kinda shonen-ai addicted.Mult succes in continuare si te astept cu alte sig'uri/avatare/altele.

TeeChan

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Lun 22 Mar 2010, 13:17

Am revenit cu doua gfx-uri noi ,pfff chiar asa de lenesa is incat sa faac doar doua eeeee timpul liber nu il prea am din cauza scolii
Asa ca nu prea am timp sa fac prea mare lucru .
Si aici is gfx-urile
Si multumesc tutror de sfaturi ^_______^

Primul gfx:

Al doilea gfx(aveam intentia sa scriu ceva pe el da mi so facut lene )

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Terrorist rabbit la data de Sam 27 Mar 2010, 22:51

Eh să vedem ce avem pe aici.
La primul sig backroundul nu se potriveşte mai deloc , iar culorile sunt prea intense.Ar fi trebuit să te joci mai mult cu efectele şi cu brush-urile şi să dai mai multă atenţie încadrării renderul în backround.
Hm şi la al doilea cam aceeaşi treabă , dacă lăsai doar brush-ul cu liniile alea , le diminuai luminozitatea , încadrai renderu mai la centru şi puneai un text cred arăta mai bine.
Şi da şi la primul mergea un text , încearcă să pui şi texte , diminuează senzaţia de gol a backroundului.
Gambate!

Terrorist rabbit

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Mar 06 Apr 2010, 20:35

Eu una cred Tamaki ca ai facut o treaba foarte buna spre deosebire de mine care sunt varza .
Primul imi place, este reusit si imi place in special culoarea
La a doua comentez un piculet ,adica turcoazul zic totusi ca puteai sal mai combini cu inca o culoare mai inchisa sa arata mai vie, dar asta e parerea mea ^_^.
Multa bafta si continuare!

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Vin 09 Apr 2010, 14:06

Am rvenit cu cateva gfx-uri noi
Mam chinuit sa imi iasa mai bine mdah stiti cum se zice moartea incercare nu are sau poate la mine uneori are moarte
Si gfx-urile ca de obicei nu am pus un text:
Primul gfx cu Hobblyrd sau Rudy

Al doile este cu ruka si kaname

Iar aceasta am facuto in doua versiunii prima este cu Harada Sanosuke

Si a doua versiune cu Tamaki

Si ultima este cu arvaro

Si va multumesc pentru sfaturii

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de TeeChan la data de Vin 09 Apr 2010, 22:42

Hmm let's see:
Primul sig e cam galben..aka nu mă leg de culoare,da' e cam gol,iar scrisul mai că se contopeşte cu back'ul adică nu prea se vede.Al doilea sig..ehm,îmi plac personajele şi hmm la acela se vede că ai progresat,următoare două sig'uri mie mi se par că sunt cam încărcate aka back'ul este încărcat,asta e părerea mea şi ultimul sig..hehe îmi place personajul dar prin sig cam bate vântul,mergea un scris acolo.
Gambate în continuare!

TeeChan

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Mier 14 Apr 2010, 22:38

Va multumesc pentru sfaturile acordate ,mdah incerc sa progresez si sa mai trag cateva priviri la tutoriale doar ca la cat timp liber am >.< nu prea pot sa citesc prea multe tutoriale si acum cele doua gfx-uri
primul nu stiu din ce anime este fata

iar al doilea gfx(personajele sunt dintr-o manga)

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Mar 06 Iul 2010, 17:49

Tum tum, pe aici...
Sa vedem prima este putin cam inchis contrastul, dar fundalul pare cam golut, mai puteai baga un pic de efect in rest merge cu personajul.
A doua ey bine asta e mai buna, ai combinat efectele si ai plasat bine textul. Imi place
Astept si alte lucrari. Kiss

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 20:12

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum