Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Some GFX XD.Made by me :->

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Some GFX XD.Made by me :->

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 23 Ian 2010, 19:38

Hmm...Voiam de mult timp sa deschid acest topic dar am uitat intre timp(ma lasa memoria Laughing).So,astea sunt...Niste GFX-uri ale mele^^

Avi

Sig

-Scuzati de alabastrul ala de pe Nana K.,abia acum l-am observat si eu XD
Avi

Sig

-Nu,nu-mi place textul,e grozanic dar...Adevarul e ca nu stiam care si cum sa-l pozitionez...
Sig

-Nu am avi pentru el,ma rog...
Avi

Sig

-O mica mare obsesie Laughing
Avi

Sig

-Nu,textul nu-mi place,asta e tot^^
Sig

-No av :]
Sig

-No av,again...

Si,astea sunt mai recente...Astept critici,sfaturi...Intrebari...An that's all^^

P.S.Nu va platesc spitalizarea...

____________AnimeSign____________

Jellyka
Moderator Global

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Re: Some GFX XD.Made by me :->

Mesaj Scris de Kido X la data de Vin 29 Ian 2010, 11:37

Hey...am trecut sa vad si eu semnaturile tale!
Sunt super faine...mie imi plac!
Cea ma reusita dupa parerea mea este ultima....cu Saya si cu Haji(XD in ultimul timp am o obsesie pt. blood+si normal ca imi place Haji)
Mai pune cateva....

Kido X

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mier 03 Feb 2010, 19:19

Da' vad ca v-ati inghesuti Laughing.Macar nu trebuie sa fac dublu-post.Da,am mai facut ceva...

Avi

Sig

Si o mica comanda^^...

Avi

Sig

Da,am zis-o si in primul post,o zic si acum.Astept critici,sfaturi...Intrebari...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Anemone la data de Sam 27 Feb 2010, 12:04

Let` see... trec si pe aici cu cateva critici mami XD

1. E dragut setul... dar hmm... cam sters personajul XD (dont` kill me for that XD ist'n my fault... and not yours :-")
Imi place "efectul" de userbar insa partea cealalta din stanga e foooooarte goala ceea ce ma deranjeaza pe mine intotdeauna la un sign XD

2. Aviu'l dragut... nu comentez (minuneazate )
Semnatura... hmm...sincer acum... e o comada cumva?! :]] oricum.. nu'mi prea place ca e expozitional numai spatele fetei O__O|| si ehh cred ca e singurul deranjant XD
P.S. Ador background'ul la setul nr. 2

Aham... sper ca am fost mai blanda decat de obicei... dar ehh... numai tu o stii acum :]]
Astept noi creatii XD

Anemone

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 27 Feb 2010, 21:28

Asyutza a scris:e o comada cumva?! :]]
.Comanda e,si nu m-am stresat ca atunci cand i-am dat-o la fata,saraca a zis ca o sa-si faca singura un set.Si ca tot vorbim de seturi.New:^^

Avi

Sign

As avea multe de comentat la semnatura asta dar va las pe voi XD.(Ata nu e comanda Laughing)

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Anemone la data de Lun 01 Mar 2010, 15:43

Lucy a scris:(Ata nu e comanda Laughing)
Haha... very funny... xD Let see...

Aviul: Chiar in halul asta sa ne arate numai spatele ?
Ehh... arata bine, dar cam simplut decat deobicei :]] adica... `ello... deobicei bagi si uh cateva efecte la acatar, insa ... aici pare doar ceva decupat dintr'o poza, nu o lua in nume de rau... eu stiu sa critic da sa fac ... stii ca's varza =]]
Semnatura: Mama... arata bine -.-|| Dar cam incarcata nu crezi? Chiar nu crezi ca ar fii aratat mult mai bine daca ramanea fata fetei intreaga ? O_O fara sa mai folosesti masca si pe el, pentru a se vedea cealalta imagine? si ehh... in rest las altii ce se descurca mai bine =]]

P.S. Incearca sa folosesti pe viitor un/o rama sau cum pnm io mai spune O___O|| pentru avatare :]]
Observas la postul tau ante-anterior Laughing ca ai folosit la setul cu Romeo&Julieta si la cel numai cu Julieta..in rest... fal-fal xD
Ehh... din nou... o iau razna la detaliile mici si le las balta pe alea mai dificile =]]
So... gambate XD si...seturi noi, ceva?

Anemone

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 06 Mar 2010, 19:17

Da,da,bagasi la avatar si niste efecte da' nu se vad ca le pusesi la numaru' cel mai mic(adica 1 Laughing).Si vin cu un set nou...

Sig

Avi

Ete,i-am pus si un border Laughing.Ce minune(doar ca e alb).Astept comentarii^^(obsedata de mine,voiam sa fac de mult un set cu Om & Shanti)

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Dum 07 Mar 2010, 19:43

Ok trec si eu p'aici ^^.
Sig'ul este reusit, insa scrisul dupa parerea mea este maricel incearca sa'l mai micsorezi. Effectele sunt sunt bine pozitionate si alese foarte bine. La avatar nu am ce comenta xD,
Nu am sa comentez mult deoarece nici eu nu ma pricep extraordinar de bine xD.
Gambate si astept si alte lucrari.
Ja ne

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de .Prăjiturică la data de Mar 09 Mar 2010, 20:46

Cea mai reusita dupa parerea mea este cea cu Saya si Haji^^ e chiar cute.Imi mai place si cea cu Om Shanti om chiar daca nu sunt innebunita dupa filmele indiene.......Efectele imi plac dar parca scrisul e cam maricel........Nu ma pricep eu asa de bine dar dupa parerea mea te descurci

.Prăjiturică

http://www.animesatellite.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Vin 19 Mar 2010, 17:33

Wel...Multumesc pentru comment-uri ^o^.Da,revin cu un set nou(dupa ce n-am mai umblat de nu stiu cate luni in GIMP)

Avi

Sign

Ete,am pus si font d'ala special cum folosesc toti .(Sincer,nu stiu cam cum il bagasi acolo da' ce stiu e ca,da,l-am pus Laughing).Moarte sigura,daca o sa conduceti masina sa nu va amintiti de set ca faceti accident :]

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Vin 19 Mar 2010, 17:38

Ce dragutt ii gfx-ul mai ales ca ai ascris pe el Still love my cat(imi aduce aminte de pisicuta mea tama T_T)
Culorile se potrivesc cu imaginea si fundalu este frumos si imi mai place imaginea pe care ai folosito la gfx duapa parerea mea este un gfx foarte frumos

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Sam 20 Mar 2010, 11:20

Me again ^^.
Imi place cum ti'a iesit sig'ul. Culorile s'au combinat minunat. Imi place font'ul care l'ai folosit, si imi place ca ai mai micsorat scrisul. Imi place mult bordura pe care ai folosit'o.Insa parca mai mergea si un efecte doua nu ?
Gambate si astept si alte lucrari.^^

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mier 31 Mar 2010, 07:51

Multumesc pentru coment-uri,ma bucur ca va place

Ete un sig nou (comanda ta Irukandji,stiu ca nu-ti place Laughing)

Si inca unu'(ca tot am intrat in GIMP).Da n-am apucat niste efecte sau orice altceva caci ma dadea tata jos de la calculator XD.(nici culoarea textului nu-mi place)

Nici avatar n-am facut.Mi-e rusine cu primu' sig,stiu ca vrusi doar cutitu' da' eu m-am gandit ca ar fi buna si mana iar textul(da,culorile si celelalte) s-au dus de rapa ca iar ma fugare cineva la calculator cand am vrut sa intreb 8-|.Si iata ce-a iesit...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Joi 01 Apr 2010, 20:51

Here again^^.
Deci la primul sig: Culorile nu se potrivesc cine stie ce. Background'ul este prea simplu, parca mai mergeau niste efecte si altele. Puteai sa mai adaugi acolo doua trei efecte ca sa fie sig-ul mai atragator. Puteai sa folosesti alta culoare la text si alt font .
A doua lucrare: Ete aci mi-a placut background'ul <3, insa nu prea se potriveste cu imaginea xD. Si acesta este simplut. Insa imi place mult font-ul folosit insa puteai folosii alta culoare^^.
Fie de ce program folosesti eu zic sa folosesti photoshop-ul, eu una zic ca este mult mai performant si mai usor*ca m'am acomodat cu el :]]*.
Sper sa nu te superi pentru coment, daca e ceva dami un PM si editez postul.^^
Gambate si astept si alte lucrari.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Kidu la data de Joi 01 Apr 2010, 20:59

Buna am trecut si eu pe la topicul tau imi place cum folosesti culori(nu stau sa insirez greselile la toate gfx-urile -.-) well..imi place cum lucrezi dar te axezi prea mult pe brushuri..incearca si altce-va cel mai simplu ar fi photoshop in care sa folosesti c4d asta daca vrei...Nu imi place faptul ca le faci prea incarcate O.o ,cateodata le faci prea incarcate de exemplu la sigul acela cu freedom sau ultimul de acum..ai probleme cu renderele adica unele chiar nu se potrivesc la semnaturi...
Si sorry daca am fost prea dura astept injuraturile prin p.m

Kidu

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mier 21 Apr 2010, 08:18

Well,imi stersesi ultimu' mesaj ca sa nu fac dublu-post asa ca nu va intrebati unde e. .Kari-chan,multumesc pentru PM,dar Photoshopul e facut pentru a fugi de mine asa ca nu am reusit sa-l instalez XD(blestemat de serial number,cred ca bagasi vreo 50 si tot nu a mers).So,sig-urile astea tot in GIMP sunt^^

Avi

Sig

Da,stiu,textul nu se vede si imaginea era de proasta calitate >.<.Dar e singura care mi-a placut Laughing.Nimeni nu stie ce intentii am eu.Aveam de gan sa pun un text in stanga dar,soarta :].

Avi

Sig

Da,m-am gandit sa incerc si-un c4d sa vedeti ca nu stiu sa lucrez cu el si iata ce-a iesit.Cu asta,mai mult ca sigur ca o sa intrati in spital Laughing.

Hope U like it.(Daca nu cumva o sa ma blestemi toata viata)

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Mier 21 Apr 2010, 18:36

Sa stii Lucy-chan ca prima imi place . E chiar reusita si scrisul lai scris cu un rosu aprins ca sa fie remarcat si usor de inteles.
Si av-ul e pe masura.Eh nu pot spune mare lucru despre al doilea! ^_^" Iartama, imi plac culorile, dar imaginea in sine ma cam sperie. Cred ca in ea este o papusa sau cv asemanator, iar eu am fobie de papusi de cand mam uitat la Chucky.

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Mier 21 Apr 2010, 19:44

Trec si eu pe aici ^^.
Pff stiu cum e >.<. Pan gasesti serial numbet iti i'aa =]] eo stiu pe pielea mea xD. Asa am sa comentez pe rand lucrarile tale.

First signature: Pai e destul de draguta insa cam simpla -.-. Puteai folosi alta culoare la text, rosul nu are ce cauta in lucrarea asta, si puteai sa'l pozitionezi in partea stanga si sa'l negru sau alb sau de ce nu un crem insa nu foarte deschis. xD

Second singature: Ehh asta plaacee miee <3. Cred ca era mai bine daca il faceai sa se vada altfel nu stiu cum sa zic . Back-ul este simplut si aici nu avem nici un effect. Textul nu am nici o problema cu el, chiar imi place <3.

So daca e iti mai caut photoshop'ul si o sa til mai trimit.

Gambate si te astept si cu alte lucrari.^^

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Joi 22 Apr 2010, 08:01

Daca nu-ti ia prea mult cu cautatul poate ca iti cer in continuare XD.(Sunt disperata,mda).Apropo Denissu-chan,lol,si eu am fobie de papusi de cand vazusi Chucky .Dar nu e asta.Aceea e Emily din Corpse Bride XD.

Mi-a placut filmul acela si mi-am amintit de curand de el asa ca m-am gandit sa fac un set nereusit,deci nu e papusa,in poza aia dansa XD.

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Dum 25 Apr 2010, 10:01

Okey deci ti'am promis ca til voi mai cauta.
Click Here
Dai pe Free User. Si astepti sa se descarce.
De data asta este Photoshop Cs3. Eu nu'l folosesc *ahem n'am destula memorie*. Insa daca vrei Cs2 spune'mi si til voi recauta. ^^
Ja ne si sper sa'ti fii fost de folos. ;]]

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mar 27 Apr 2010, 08:02

Well,ce mi-ai trimis tu nu e chiar Photoshop :D(I mean,setarile sau orice altceva)...Si...Mda,alte seturi :]]

1.
Avatarele nu le mai pun,sunt de tot rasul :]]
2.
I hate this sig,textul e pus la nimereala,cu un font la nimereala plus ca nici nu stiu daca exista cuvantul "Simplity" si da,fara efecte(pe care oricum nu le puneam.)
3.
Well,asta am facut-o pentru ca-mi dadu Denissu-chan o comanda >.<.Si imaginea e prea mica si cand am crezut ca pot face ceva din ea n-am putut.Asa ca sper ca-ti place rozul pentru ca le-am amestecat asa bine acolo incat au iesit roz .Daca nu,da-mi o imagine in care sa apara intreg XD

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Mar 27 Apr 2010, 19:20

Ptiu Lucy-chan primele doua le ador,dar a treia.
E misto ca e cu Chrono si Rosette, dar e roz ^_^". Eu nu ador rozul, ador orice alta culoare numai roz nu pentru ca e ca pentru copii aceia mici.
Te rog sa ma scuzi ca te critic, dar e si vina mea ca nu tiam zis .
O sati dau eu alta imagine si daca ai timp..:o3 Te implor sami acorzi o semnatura.

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Joi 29 Apr 2010, 17:41

Trec si eu pe aici.
Nu stiu dar l'a mai luta o prietena de a mea si a mers. Da in fine o sa
mai caut Ps'ul.

Acum am sa comentez pe rand lucrarile^^.

Fist signature: Foarte simpla. Incearca sa stai mai mult la un sig, si
sa incerci sa folosesti mai multe brushuri si effecte. Scrisul nu imi
prea place, nu ai ales nici font-ul potrivit si nici culoarea potrivita.

Second signature: Uite ca asta imi place <3. O fi el text pus la
nimerala insa e foarte bine. Si e bine ca nu ai folosit multe effecte.

Third signature: Aici rozu nu se potriveste de nici un fel. Aici mergea un albastru, da un albastru foarte inchis Si un text de culoare alb. ^^

Cam atat.
Gambate si astept si alte creatii. ^^

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 01 Mai 2010, 20:05

Multumesc pentru comment-uri,si eu mi-am dat seama ca nu mergea rozu' Laughing.Da' sincer,nu-mi amintesc ce i-am facut ca avea alta culoare .Asa,deh,revin cu sig-uri noi (don't be scared)

Avi

Sig

Si sig-u' pentru Denissu-chan >.<

Am lasat acelasi text pe care mi l-ai dat prima oara pentru ca am crezut ca se potriveste cat de cat XD.

Si,alta prostie facuta in graba asa ca...Spor la criticat Laughing

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Sam 01 Mai 2010, 20:20

Trec si eu pe aici <3.
Deci:
Prima creatie: In mare ti'a iesit bine. Nu am ce comenta la aceasta lucrare. ^^
A doua creatie: Pai e bine, dar background'ul park prea e incarcat. Si cam simpla, incearca sa folosesti effecte, nu doar brushuri.
A treia creatie: Pe asta o ador <3. Imi plac mult brushurile folosite si effectele <3. La asta te'ai descurcat foarte bine. ^^

Pff, n'am mai cautat Ps'ul. :]] Sorry, dar saptamana viitoare am teza, si nu iti mai pot cauta ps'ul. Dupa ce termin cu tezele o sa til caut.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 08:51

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum