Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Some GFX XD.Made by me :->

Pagina 2 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Some GFX XD.Made by me :->

Mesaj Scris de Irukandji la data de Sam 01 Mai 2010, 21:10

Draga mea Sanako... Unele dintre creatiile tale sunt superbe. altele nu. Ei bine eu nu prea ma pricep. Am postat doar pentru o rugaminte :D....

O pot folosi ca sig?

____________AnimeSign____________

Follow AnimeSign on:
Twitter: https://twitter.com/AnimeSign
Facebook: http://www.facebook.com/group.php?gid=112091395506363&ref=mf
Hi5: http://www.hi5.com/friend/group/displayGroupFront.do?groupId=4609055

http://irukandji.sunphoto.ro

Irukandji
Administrator

http://animesign.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de SilverKat la data de Dum 02 Mai 2010, 11:27

Cautati ps-ul? Poate va pot ajuta :-) dah....revenim
Prima semnatura o ador O_O imi plac culorile, dar la cea de-a doua nu prea imi place back-ul...
in rest e ok...^_^
o chestie pe care nu o prea agreez...ca render-ul sa fie in mijlocul semnaturii, da acum fiecare cu ale lui succes in continuare si mai astept lucrari noi

SilverKat

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Dum 02 Mai 2010, 17:55

Da...Pana la urma a meritat sa stau de la 6 pana la 8 in GIMP.Chiar nu-mi imaginam ca-i va placea cuiva sig-ul acela si ...Imaginea dar ma bucur.Citez "Altele nu" ,ce sec Laughing.Sigur ca o poti folosi Iru dar,mda,o poti folosi.Aaaa,mersi SilverKat si .Kari-Chan daca binevoiti sa-mi cautati Ps-ul si eu sunt ocupata cu examenele si tezele saptamanile viitoare asa ca nu stiu cat voi intra pe internet .

Jellyka
Moderator Global

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Vin 07 Mai 2010, 17:36

Mda,de fapt eu îl căutam de mult :]].Dar dacă trecurăți cu bine peste examene(să nu vorbesc de mine care-mi rod unghiile de frică) probabil că-l puteți căuta XD

Până atunci am mai făcut o mică semnătură...

Și o încercare nereușită >.<.Nu am idee ce voiam să fac...Mi-e rușine :]]

Asta se întâmplă numai dacă ascult melodii triste Laughing.Da,iar cu brush-urile,aveam de gând să pun un mic background înainte dar nu se potrivea cu imaginea...Zic eu >.<.Spor la criticat...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Sam 15 Mai 2010, 20:29

Cam intarziata, stiu -.-'.
La acest sig, nici nu stiu cu ce sa incep o.o. In primu si in primu rand background'ul nu se potriveste delooc cu imaginea >,>. Daca faceai de exemplu ;-? background'ul rosu se potrivea mai bine :]]. La a 2-a versiune mai bine numai copiai ochii fetei ca cel putin dupa mine atrage cel mai mult atentia xD. Sa nu mai asculti melodii triste :]].
Cam atata am avut de zis. Gambate si astept si alte creatii. ^^

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Kidu la data de Mar 18 Mai 2010, 10:15

Asa o sa iti comentez si eu lucrari.Asa cum a spus si Lylu-chan background'ul nu se potriveste delooc cu imaginea, mergea cum a spus si Lylu mergea rosu ,dar cred ca mergea si negru ,prea simplut puteai folosi efecte sa alte brushuri,la a doua versiune ce-l mai mult atrag ochi dar cred ca mergea si asa daca nu era culoarea aceea a backgroungului .Dupa parerea mea renderul/sau imaginea taiata cred ca mergea putin mai la stanga.
Si cam atat astept si alte lucrari

Kidu

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mar 18 Mai 2010, 18:13

Aaaa,OK^^.Ma bucur ca s-a pus macar cineva sa comenteze .Nici nu-mi place,sincer Laughing
Si vin cu un mic set nou...

Sig

Avi

~Nu-mi place.(avatarul)

In schimb,fie ca va place fie ca nu,ma duc chiar acum sa o pun la semnatura =]].Mda,am incercat in c4d,cica >_>...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Mar 18 Mai 2010, 18:25

Hm..sincera sa fiu nu este una din cele mai reusite semnaturi ale tale si asta doar pentru ca personajul n-are nici o legatura cu backgroundul.Iar textul nu se potriveste mai deloc.
Asa cum am mai spus si pe la alte topicuri,inspirati-va din culorile personajului.Sau dati un overlay la un gradient sau un layer facut de voi ca sa para ca pesonajul face parte din restul semnaturii si nu pus acolo la intamplare.
Dar totusi background-ul e reusit mai ales daca e un c4d.Eu nu reusesc deloc sa fac ceva folosind un c4d x.x

Psyhee
Graphic Designer

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Mar 18 Mai 2010, 19:09

Hey, am revenit si eu pe aici. :]
Hmm, vad ca ai inceput sa folosesti c4d'uri. Eu iti recomanda ca atunci cand folosesti c4d-urile sa setezi un mod al Ps'ului *Darken, Multiply, Color Burn si asa mai departe, nu stie daca si Gimp-ul are optiunile astea*. Ai cam incarcat background-ul. Incearca sa creezi o balanta intre c4d-uri si brushuri. Ce cauta acel trandafir si fluturele*daca chiar e fluture, sorry sunt foarte obosita >,>" acolo? Nu vad legatura dintre fluture trandifir si baiatu ala ;-?. In fine, cum a spus si Psyhee textul nu are nici o legatura cu personajul. La avatar ;-? nu stiu ce sa comentez ca nu ma pricep la avataruri.
Cam atat am avut de spus.
Gambate si te astept si cu alte chestiute.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 22 Mai 2010, 19:32

Da,da,am si eu acele efecte da' la ce bun daca nu-mi place >_>...Si brush-urile,da,ce sa-i fac daca nici c4d-urile nu-mi convin Laughing.Aaaa,si un mic sig nou....>.<

Mda,semnatura "Desi Lu`" e alta idee frumoasa de-a mea :].Lu` vine de la Lucy iar Desi nu stiu de la ce...Destule incercari noi cand am icnercat sa fac sig-ul.Din albastru l-amf acut gri,etc.etc...Nu va speriati :].Pentru av am alta idee...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Mar 25 Mai 2010, 18:29

Okey, trec si eu pe aici. Acum imi venii inspiratie de niste comentarii xDD.
Cateodata faci sig-urile prea pline iar cateodata prea goale =]]. De exemplu aici o.o, e extrem de simplut ><. Aici puteai face o culoare care sa mearga si cu personajul, un fel de ciocolatiu*este o culoare extrem de placuta* da nu la toate personajele >>. Ai zis k nici un c4d nu-ti convin, ei bine incearca ca atunci cand vrei sa faci un sig, incearca mai intai sa te decizi ce personaj vrei si sa sa'ti lasi imaginatia sa curga. Daca vrei c4d-uri contacteaza'ma pe mess :]]. Am destul de multe si unele chiar ar fii utile. Asa acum sa trecem la text, incearca sa'l pui mai aproape de personaj, credema va scoate mult mai in evidenta personajul. Iar atunci cand te semnezi incearca sa faci in asa fel incat sa nu iasa in evidenta. Aici de exemplu puteai sa te semnezi cu culoarea alb si nu iesea chiar atat de mult in evidenta.
Huh, cam atat am avut de zis. Dar mai e ceva.
Gambate si te astept si cu alte lucrari. ^___^

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Dum 30 Mai 2010, 13:54

Mersi de sfaturi Lylu-chan,am incercat sa tin cont de ele si la urmatorul set chiar mi-am lasat imaginati sa curga Laughing(doar ca prea mult,si e exagerat...>.<)

Sig

Avi

I know,Iknow,e prea incarcat Laughing.Asta mi-a venit in minte prima data cand l-am salvat.Cred ca am bagat in el cel putin 3-4 imagini . Textul de foarte departat si aiurea,n-aveam de gand sa-l pun insa l-am pus pana la urma.Da,de ce am tinut cont cel mai tare a fost chestia cu semnatu'.Nu cred ca se vede pe unde mi-am pus semnatura Laughing.Astept critici,da' vad ca deja m-am criticat eu >.<

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Dum 30 Mai 2010, 18:07

Wow <33, te'ai mai experimentat <333.
Acesta imi place foarte multt <33. Inca un mic sfat: data viitoare cand mai pui effecte nu le mai pune peste personaj >.< nu arata prea bine xDD. Imi place mult cum te'ai jucat la acest sig ;x. Textul puteai sa'l pui intre prima imagine si a doua, parca mergea si un alt font. Intradevar nu prea se vede unde te'ai semnat ceea ce este bine xDD. La avatar puteai sa stergi liniile alea care pica peste personaj sau sa le faci in asa fel incat sa pice k un fel de fir magic .
Cam atat am avut de zis. Mai am doar atat de spus:
Gambate si te astept si cu alte lucrari. ^^

Edit: Mai treci si tu pe la mine cu un comm. *puppy eyes* xDD.

Ultima editare efectuata de catre Lylu-chan in Lun 07 Iun 2010, 18:45, editata de 1 ori

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Dya :] la data de Joi 03 Iun 2010, 19:45

Imi place semnatura aia cu Avinash...Numele de familie nul pot prea bine pronunta ca este greoi...
Te pricepi sa faci gfxuri desi mai ai un pic de lucru..
Si eu mam apucat dar spre deosebire de tine sunt un complet dezastru...^^"Sper sa mai faci gfxuri si spor la treaba
Jane... Cool

Dya :]

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mier 09 Iun 2010, 15:44

Asa,am facut aseara ceva in graba pentru ca nu mai aveam timp si abia am gasit textul >.<

Da,da,stiu..."Something new" e absent.Dupa cum am spus mama mi-a zis sa inchid calculatoru'(cu juma` de ora inainte) si eu inca mai cautam imagini.Asa ca nu am avut prea mult timp...Da' eu zic ca merge Laughing.Astept critici si sfaturi.

P.S.Ma bucur Dya ca-ti place setul cu Avi...Eu il iubesc :]

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Mier 09 Iun 2010, 15:55

Revin eu ;>.
Destul de dragut ;x. Imi place muult culoarea folositaa ;x* e culoarea mea favorita xDD*. Pff, iar pus linii peste personaj o.o. Girl nu arata deloc bine -.-. Nu prea ai decupat cum trebuie portocalele acelea, inca mai au mici deformari >>. Asa acum cu semnatu, incearca sa te semnezi sa nu fie observabil o.o.
Nu prea mai am ce comenta ;-??.
Gambate si te astept si cu alte lucrari ^^.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Joi 10 Iun 2010, 20:21

Da,mersi de sfaturi Lylu-chan...Macar mai e cineva care sa comenteze si pe la sig-urile mele...Mai am o semnatura pe care am facut-o in GIMP aseara ca uitasi ce voiam sa fac, de fapt...

Well,mai aveam una da' cred ca mi-am batut mai mult joc de ea decat am lucrat-o Laughing.Mai trebuie sa spun ce am facut la ea si ce n-am facut? =____=

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Joi 10 Iun 2010, 22:00

Revine eu :]].
Hmm, imi place ca ai aplicat la acest sig <3. Imi place modul cum ai lucrat :3. ASa culorile, imi place ca ai folosit culoarea parului la ambele personaje si nu te-ai rezumat doar la o culoare. Asa acum trec la personaj, imi place cum l-ai pozitionat. Textul: imi place cum l-ai asezat si ce font-uri ai folosit. Acum la effecte, nu arata mai bine cand nu sunt puse peste personaj? :]]. Iar semnatu o.o, cum ti-am zis incearca sa nu-l faci chiar atat de vizibil, semnatu il folosesti ca sa pastrezi dreptul de autor.
Cam atat am avut de spus.
Gambate si te astept si cu alte lucrari ^^.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Lun 14 Iun 2010, 17:50

Well,nu prea mai am eu chef de GIMP acum dar am avut de facut vreo doua comenzi.Trebuie si ele comentate,nu? XD

Av

Sig

Mda,mda,prea deschisa XD.
Next:
Av

Sig

Ce pot sa spun,am incercat sa fac imaginea cu doua bordere si l-am sters pe al doilea asa ca ramase asa...Fu o greseala...La fel ca la av-ul cu Rab Ne Bana Di Jodi in care am ascuns(in nsetiinta) border-ul de la sig si i-am mai dat unul.Si a ramas o dunga deasupra daca observa cineva Laughing.Cu toate ca,mda,aveam tot ce-mi trebuie la dispozitie,cum ar fi fucntie "Undo" >.<.Astept crtici...Poate si niste sfaturi =~=

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Lun 14 Iun 2010, 18:07

Trec eu again p'aici.
Asa asa, deci prima semntura, huh prea deschisa o.o'. Puteai aici sa faaci, nu stiu ori backgroud-ul o culoare mai inchisa* nu zic negru, gri, maro etc =]]* sa faci o nuanta mai inchisa a culorii aleia sau la render ;-?? si ar fii venit mai bine. Ah, sig luminos si scris inchis o.o, no prea vine bine ;]]. Avatarul de la prima lucrare, e mai deschis ca sig-ul O.o. Redu luminozitatea * si eu aveam probleme cu luminozitatea :]]*. La a doua lucrare, hmm, imi place cum ai lucrato , insa e cam ingreunata de acea floare o.o. Imi place font-ul folosit. Asaa acuma la border, imi place cum arata;-?, insa daca vroiai mai bine faceai una neagra si una alba si arata si mai bine xDD.

Cam atat am avut de spus, Sfaturile ti le-am dat pe parcursul comentului.
Gambate si te astept si cu alte lucrari.
Ja'

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Mar 15 Iun 2010, 16:35

Sall Lucy :} imi cer scuze ca trec rar pe la tine, dar pur si simplu nu ma pricep sa comentez gfxuri. Oricum pe moment nu am ce comenta pentru ca tiau iesit bine.
Imi place primul avatar si sign, ai potrivit bine culorile si imi ador cel mai mult mesajul si modul cum lai scris .
Pur si simplu ma inspira. De data asta ai avut inspiratie si noroc de gfxuri reusite. Mai astept alte idei . Bafta.

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mier 16 Iun 2010, 17:26

Multumesc de comenturi si de sfaturi.Acum,mai revin cu doua sgirui de car emi-am batut joc Laughing

Sig 1

Mda,stiu putea iesi mai bine dar ce sa faci cu 2-3 capturi proaste,niste brush-uri si cateva efecte nefolositoare caci imaginile oricum ramaneau de calitate proasta.Am incercat sa le luminez,sa le dau alta culoare...Ma rog,considerati ca mi-am batut joc de ea Laughing.

Si asta e destul de luminoasa,ce pot sa spun :]].Si de ea mi-am batut joc.N-am stiut ce font sa-i dau si cum imi gand imi canta numai "Play my music" a lu' Jonas Brothers(caci atunci cand am deschis renderu' automat melodia asta mi-a venit in minte) am pus exact numele melodiei Laughing.Astept critici,comentarii etc.etc...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Mier 16 Iun 2010, 22:37

Trec eu acuma :]].
Cam tarziu dar trec ;]].
La primul sig: imi place cum vin stelutele alea sh liniile acelea, arata interesant. Personajele, hm -.-, nu prima imagine, al doilea personaj e cam de proasta calitate imaginea xDD. Textul:?, imi place font-ul folosit si locul unde l-ai poziitionat.
Al doilea sig: Pff >>, aici puteai sa faci altfel, sa pui niste note muzicale chestii deastea si puteai folosii alta culoare, iar liniile acelea de pe background sunt aruncate la intamplare, no prea arata bine >>. Si venind vorba de font, puteai folosii altul -.-.
Cam atat am avut de zis.
Gambate si te astept si cu alte lucrari.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Dum 20 Iun 2010, 18:35

Lawl,in primul sig nu sunt 2 personaje,sunt unul si acelasi doar ca in momente diferite Laughing.Anyway,am revenit cu un sig nou :]

Si modificata prin Photoscape.

Desi cred ca prima e modificata in Photoscape Laughing.Anyway,astept critici,pareri etc...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Kidu la data de Dum 20 Iun 2010, 23:40

Hello am venit si eu cu un reply deci:
Nu prea observ care este diferenta intre ele ,asa incepem sa criticam:ca, stralucitor,pata aceea alba e prea luminata O.o,si floarea aceea nu stiu ce reprezinta -.-.Cu textul ai cam bara nu se vede bine "r" putea sa il faci mai jos sau in dreapta jos,si cum te-ai semnat Desi lu' sau doar Lu ca numai asa se intelege.In rest totul este bine,destul de dragut.
Oricum astept si alte lucrari.

Kidu

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 04:24

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum