Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Some GFX XD.Made by me :->

Pagina 3 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Some GFX XD.Made by me :->

Mesaj Scris de Simona (: la data de Lun 21 Iun 2010, 14:47

Mi-ai luat locul Madu . Eu trebuia sa fiu prima :]].
Asa, eu cred ca am observat diferentele. La a doua lucrare, ai facut personajul mai clar right? Imi place enorm de mult brushurile folosite <33 si felul in care ai lucrat xDD. Insa daca nu puneai acele flori era perfect :3. Insa la fel ca si Madu, ce cauta floricelele acelea acolo?-.-' Nu prea le vad rostul ;-??. La text imi place muult font-ul ;x, dar trebuia sa'l pui peste effecte si nu invers :3
Cam atat am avut de spus.
Gambate si te astept si cu alte lucrari
Daca te'a deranjat comm-ul mue injura'm in PM. :]

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mar 22 Iun 2010, 19:04

Well,mersi pentru comenturi si sfaturi XD.Acum revin cu o mica[,]comanda

Av

Cam aiurea facut,I know,I know.N-am facut nimic bun cu el XD.
Sig

Sig 2(Nitel modificat XD)

Astept critic,sfaturi etc.etc...

____________AnimeSign____________

Jellyka
Moderator Global

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Kidu la data de Mar 22 Iun 2010, 22:43

Bune am revenit pe aici
Avatarul destul de dragut nu stiu ce ai folosit dar mi se pare cam neclar
La semnaturi comentez pentru amandua dar trebuie sa recunosc ca imi place mai mult prima varianta
Destul de dragut textul mergea si la dreapta mai jos.Imi place nu prea am ce comenta desi folosesti cam multe efecte clorate,desi nu pricep faza ca fata are in gura o lamaie iar pe sig sunt acadele en fin astept alte lucrari

Kidu

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Vin 25 Iun 2010, 20:15

Well,ti-am mai spus ca asa mi-era comanda :]].Asa,mersi de sfaturi...Aaaa...Revin cu doua...Chestiute in...GIMP...Si una in Photoscape :]

I know,I know...Iar am folosit capturi Laughing.Si Syantani din mijloc pare ca blesteama .Dar nu e asa.

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Vin 25 Iun 2010, 22:07

Wow wow <33. Cineva devine din ce in ce mai buna <3.
Primu sig: il adorrr <3 Imi place cum ai lucrat, cum ai aplicat imaginile, culorile tot<333. Da e o problema, primul font, ai inceput sa'l folosesti prea des si devine chiar plictisitor, inteleg ca-ti place, dar schimbal :]].
Al doilea sig: Idem ^
Cam atat, astept noi lucrari <33.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Dum 27 Iun 2010, 20:33

Lawl,n-am pbservat ca era acelasi font :]].Sunt facute in momente diferite...Asa,am revenit din nou cu o lucrare bomba...Prima mea imagine in picioare =]]

I know,I know...Am facut exces de roz...Am vrut sa-l fac albastru dar nu mi-a placut :]]
Si,pentru ca nu-mi ajungea,am facut-o semnatura...

Si doua av-uri...

Al doilea e facut din greseala.Intrasem in Photscape sa le dau primelor doua lucrari bordere(pentru ca nu stiu unde au disparut alea de la GIMP ?) si,dand pe Batch Editor,dimensiunile imaginii(oricarei imagini) erau de 120x120 si cand am pus acea iamgine si am vazut cum a iesit nu m-am putut abtine sa n-o salvez =]]

Astept comentarii,crtici(mai ales la adresa rozului Laughing),sfaturi etc.etc...

Uh,uh...Era sa uit...Mai facusem un avatar in GIMP din lipsa de ocupatie XD.

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Lun 28 Iun 2010, 20:25

Okz trec si eu pe la tine. Pai ai dreptate ai cam exagerat cu rozul XD.
E cam luminos dar imi place forma si signul in sine.
Avatarele le ador pe ambele, desi mai mult pic dupa a doua, mai ales dupa mesaj.
Freedom, exact ceea ce imi doresc eu acum. Love Mai astept lucrari.

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Kidu la data de Mar 29 Iun 2010, 10:51

Oke trec si eu in pricipiu este cam acelasi lucru asa ca o sa comentez la comun:
Primele doua lucrari:
Cam mult roz dar ai stricat mult lucrarile cand ai pus culoare pe fata,strica lucrarea,nu prea e indicat sa faci asa ,si nu inteleg de ce ai mai facut si semnatura daca este tot acelasi lucru
Primele doua avatare imi plac,mai ales primul
Al treilea:prea sters la fel cum e si al doilea dar acesta este cam simplut.

Kidu

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Mier 30 Iun 2010, 08:29

Aici nu'mi place cum ai lucrat. La semnaturi nu trebuia sa faci personajul roz >< daca era sa-i dai o nuanta mai inchisa sau deschisa sau sa dai un effect de film da nu rooz sau alta culoare o.o'. In rest nu stiu ce sa mai comentez ;-??. Asa la avatare imi plac al doilea si al 3lea imi plac culorile sterse xDD.
Asa gambate si te astept si cu alte lucrari.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mier 30 Iun 2010, 20:28

Mersi de comenturi XD.Da...La avatarul cu fata(ultimul),nu e facut in GIMP ci in Photoscape...Se pare ca eram cu gandu' in alta parte .Anyway,revin cu o lucrare noua si o camnada la care habar n-am avut ce sa-i fac O.O

Urmatoarea e lucrarea nu e comanda XD:

Sig

Avand in vedere ca am folosit numai brush-uri pun pariu ca o sa aveti ce critica.Mai ales la adresa culorii de pe fundal :]].Dar pur si simplu n-am avut idei...
Av

Nu trebuia sa-i dau efectul asta,nu-i asa? XD

Si comanda...8-|

Av

Abia daca am putut sa-i fac ceva...
Sig

Nu ma prea inspira imaginea plus ca useru' care a cerut-o a mai vrut si rosu pe fundal care,zic eu,nu se potrivea deloc =___________=...

Si un userbar pentru mica mea obsesie ca tot veni vorba :]]

Astept critici,pareri etc.etc...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 03 Iul 2010, 18:11

Vad ca va e lene sa comentati XD.In fond,ultimele seturi sunt oribile ?...Anyway,revin cu unul,poate mai bun :]

Av

Sig

Primul set care-mi place si mie .Astept (din nou) critici,sfaturi,comentarii etc.etc.

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de roxycamy la data de Sam 03 Iul 2010, 20:04

Nu sunt asa de oribile^^ si in fond doar unul mi l-ai facut tu Love
Nu m-am uitat la toate dar imi place ca incepi sa evoluezi
Sper ca in curand sa mai faci seturi Bye!

roxycamy

http://www.anime-freaks.eu

Sus In jos

Mesaj Scris de TeeChan la data de Dum 04 Iul 2010, 10:36

Păăi uite-mă şi nu vin cu [,] critici :]
Ei bine îmi place setul ăsta este reuşit,cu FMA şi e bright O-o" but is cute <33
Îi place cum ai potrivit culorile şi imaginile mai ales că cea de pe fundal arată prea bine.
Mult succes în continuare şi te aştept cu altele :]

TeeChan

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Lun 05 Iul 2010, 12:56

Pai trec pe aici. Mie una mi se pare cel mai reusit set Love.
Nu stiu a inceput sami placa FMA. Ai potrivit bine nuantele si ai asezat foarte bine textul.
Imi place cum ai facut fundalul in spate. Se potriveste.
Altceva nam ce sa critic pentru ca nu am asa ceva la asta.
Te mai astept si cu alte lucrari si bafta la succes

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mar 13 Iul 2010, 20:36

Mersi pentru sfaturi,critici,etc.etc.Acum revin cu ceva seturi noi^^

Av

Sig

~I know,am dat-o in bara cu setul pentru ca imaginile erau de proasta calitate XD.Plus ca n-am stiut ce font sa pun la text =_________=
Si un mic sig:

Da,da...Stiu...Fontul iarasi...Si nu i-am pus borderele pentru ca nu stiu unde-mi dispar....Whatever,mie imi place...Mai putin textul...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Sam 17 Iul 2010, 12:46

Asa draguta mea Rani, se vede ca daca nu ma inghesui eu cu un comm, no face nimeni. XD
Pai, huh prima se cam potriveste cu stilul meu Laughing , stii tu multe brushuri si incarcata de efecte luminoase :}, dar imi place avand in vedere cat ai cautat pentru a gasi o imagine de calitate.
A doua O_O , e am luminos, dar imi place fontul se potriveste cu fata, dar cu cheliosul, XD nu prea. Avand in vedere ca ai muncit la ea mie numi iesea asa bine taietura. --_--"
Mai astept si alte lucrari si bafta. Kiss

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Sam 24 Iul 2010, 17:45

Thanks Denissu...Cam bate vantu' pe-aci...Ma rog,nu stiu cine mai vrea sa ramana cu sechele Laughing.Asa ca va sperii si mai mult...Cu inca doua comenzi si un set facut acum ceva minute....

Sig

Av

Sig I

Am incercat ceva nou :-"
Sig II

Av

Cele de mai sus sunt comenzile...Absolut oribile XD.

Un mic sig:

Si un set facut acum juma` de ora(caci mi-a luat mult pana le-am gasit pe celelalte :]])

Av

Sig

Textul e cam detasat dar n-am ce-i face XD.Plus ca si Google a fost bun la ceva,in sfarsit.Acum stiu cum sa-mi pun fonturile XD.

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Lun 26 Iul 2010, 18:41

Vad ca repet, daca nu ma inghesui no mai face nimeni. --_--"
Asa pai primul set e kawai ^_^ mai ales cu cineva din Inuyasha , nam oportunitate sa vad signuri Inuyasha mereu.
A doua ma inspira, a treia textul cam lung XD.
Da' tia venit bine ideea sal asezi asa unul sub altul.
Iar a patra am vazut ce ai incercat sa faci, ai pus textul mai departe sa nu strici fundalul. :}
Cam atat , succes la viitoarele lucrari Kiss

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Vin 30 Iul 2010, 16:43

Multumesc pentru post Dniessu...Macar cineva s-a mai obosit sa posteze^^.Si revin cu un set...Ultimul,facut chiar ieri...

Av

Sig

Hope U like it,blah,blah...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Dya :] la data de Dum 01 Aug 2010, 18:08

Okey gomen ca ajung tarziu si nam mai trecut pe aici de foarte multa vreme...Dar prefer sa nu mai fac off topic...
Avatarul tau imi place, mai ales scrisul japonez insa cam mult rosu draga Rani ^^... Semnatura, ai pus doua personaje in doua colturi, e bine doar unul...In fine, imi place faptul cum culorile se potrivesc si brushurile, desi mai putea baga si cate un efect sa arate mult mai fain...Cam atat din partea mea...Succes la urmatoarele^.^ Cool

Dya :]

Sus In jos

Mesaj Scris de Kidu la data de Lun 16 Aug 2010, 08:35

Nu am mai comentat demult timp pe la topicul tau.O sa iti comentez ultimul post:
Imi place avatarul ai lucrat bine ,se vede ca ai evoluat mult ei bine esti ca mine unele le faci prea frumoase iar la altele o cam dai in bara.
Sigul imi place doar ca puteai folosi si alte efecte,ce nu mi-a placut a fost dunga aceea rosie de langa personajul din dreapta.
Si cam atat astept lucrari noi.
Edit:ma bucur ca ai evoluat nu ca alte fete *me-.-*

Kidu

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Dum 05 Sept 2010, 13:08

Multumesc pentru comenturi,Dya & Kidu...Well,nu vorbi prostii,tu ai evoluat mai mult ca mine .Nu cred ca ti-e lene sa urmaresti tutoriale Laughing.(like me :->).Asa,acum ca nu s-a mai blocat GMP-u' tocmai cand taiam imaginea am reusit sa fac un mic sig cu trupa mea preferata .Nevastuica de otel!

Fundalul e oribil,I know dar pur si simplu n-am stiut ce culoare sa-i dau >.<.M-am gandit ca un albastru sau un rosu inchis ar merge dar m-am inselat XD.Asa ca astept critici sfaturi si,ma rog,stiti voi...

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Dum 05 Sept 2010, 13:52

Revin cu un comm. Pai da este reusit , dar fundalul nu se potriveste deloc XD. Mey am incercat si eu sa fac o tentativa de asta si mie mia iesit culoarea fundalului. Il puteai pune un mov inchis discret sau un albastru-negru sau e denumit cireasa neagra :] .
Si ce efect e ala din font, nu cumva e un c4d XD? Inteleg ca ai incercat sa faci, in rest textul e plasat unde trebuie, iar formatia la fel. Firar ca mai molipsit si pe mine Laughing.
Altceva nu mai am ce sati zic, decat multa bafta la urmatoarele lucrari. Bye Kiss

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Kidu la data de Mier 08 Sept 2010, 15:55

Malini in viata mea decat un tutorial am citit, ce-l cu cliping mask(sau cum se numea Laughing )
Asa cum ai spus si tu fundalul nu se potriveste chiar de loc cu imaginea ?.Iron Weasal culoarea fondului putea fi asa cum a spus si Denissu albastru inchis sau putea sa il faci negru cu diferite c4d mai colorate,nici fontul nu se potriveste.
Eh oricum astept si alte lucrari.

Kidu

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Vin 17 Sept 2010, 19:00

Ok...Mersi de sfaturi.Stiam ca nu s epotriveste culoarea :]].Daca tu ai citit un tutorial apai si eu la fel...Ala cu modificarea fetei :]].Anyway,revin cu un sig.

Aaa,stiu ca textul e cam aiurit si am bagat acolo numai ce efecte am stiut eu asa ca n-a iesit cine stie ce :].Astept comentarii.

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 08:49

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare