Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Some GFX XD.Made by me :->

Pagina 4 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Some GFX XD.Made by me :->

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Vin 17 Sept 2010, 19:17

Deci la acest sign eu una zic ca sunt multumita, pentru ca ai ales bine culorile si fontul, totusi personajele sunt inchise cum am ma zis XD , dar stiu ca din cauza imaginilor de proasta calitate. Am patito si eu, cat despre text, este bine, mie una imi place se potriveste cu mesajul pe care ai incercat sal pui in sign. :]
Cam atat, astept si alte lucrari si muuuulta inspiratie si munca. Kiss ^_^

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Mier 29 Sept 2010, 18:25

Vad ca numai Denissu trece pe aci XD.Ma rog,eu tot continui sa pun desi nu cred ca mai are rost(ea a vazut deja urmatoarea semnatura )...Whatever,revin.

Aveam chef si de av da' tocmai atunci s-a blocat GIMP-u' asa ca...Ishh...Astept critici,sfaturi etc.etc.

____________AnimeSign____________

Jellyka
Moderator Global

http://anime-universe.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Mier 29 Sept 2010, 18:35

Eu prima eu prima .
Pai e reusita dar rozul stii tu ^_^", nu e culoarea mea preferata, dar e a ta, deci trec peste asta si ma bag la comentat. Efectele simple si dragute brushuri la fel. Textul mergea mai sus, sau lai pus cum ai crezut tu de cuvinta, oricum este reusita Love. Imi place ca tiai dat silinta la ea. Bye si succes la next Kiss :]]

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Dum 10 Oct 2010, 18:53

Multumesc Denissu,macar tu mai comentezi aci Laughing.Asa ca revin(desi degeaba) cu doua semnaturi.

Sper s aplaca la public -.-^^

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Dya :] la data de Dum 10 Oct 2010, 20:30

Eu eu..
Pai prima e draguta si luminoasa *.*.. Uuu frumos plina si incarcata...Insa rozul ala nare ce cauta acolo, strica frumusetea >.>.. Nu stiu de ce leai pus...
Si peste scris hmm, si ala apropo mergea putin mai sus^^".. Nu sunt experta, dar imi spun punctul de vedere, iar asta e opinia mea.
A doua imi place, dar simpla...Uff >.< Are texture, dar iarasi textul mai sus, sa acopere simplitatea aia...Oricum prima e mai faina... Byez si succes la nextul lucrarilor.. Kiss

Dya :]

Sus In jos

Mesaj Scris de Soleil. la data de Joi 28 Oct 2010, 21:03

Hiiiiii There :]
În primul rând trebuie să menţionez că nu-s cine ştie ce talent în ceea ce privete GFX-ul deci nu cred că am vreun soi de sfaturi de aur dar totuşi..

Primul sig.
Drăguţ totuşi cam încărcat şi culorile cam zgârie ochii. O luminozitate mai scăzută ar fi fost ceva mai bună şi poate umblat puţin pe la contraste şi întensitatea culorilor.
Ai încărcat foarte mult bg-ul. O dată ce ai pus acea umbră [ştiam cum îi zice da' nu mai ştiu şi decât să spun vreo porcărie...mai bine nu] mai bine rămâneai cu nişte bruşuri şi nişte efecte în jurul ei.
textul e cam departe de personaj. Chiar foarte departe. Şi am observat treaba asta cam în toate sig-urile tale, depărtezi prea mult textul şi/sau îl faci prea mare. Nişte efecte pe text iar ar fi arătat bine.

Al doilea sig.
MJ , right? Ăsta e mult mai bun. Culorile sunt foarte plăcute şi se potrivesc cu personajul. O singură plângere am şi anume textul. Ceva mai aproape de personaj s mai pe mijloul lucrării ar fi arătat mai bine plus nişte blending options să îl faci luminos sau ceva în genul.
Btw, ai folosit o textură sau brush-uri? Că nu îmi pot da seama.

Oricum, lucrările sunt bune şi abia aştept să mai văd şi alte creaţii ale tale.
Zbye :]

We all have broken hearts to mend.

Soleil.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Jellyka la data de Vin 29 Oct 2010, 19:44

MJ,you're right,A`Svear.Mersi pentru critici XD.Well,la al doilea sig am folosit numai texturi din cate-mi amintesc...Mai nou am lasat brush-urile deoparte

Asa ca revin cu alte doua sig-uri.
1.
2.

Astept critici,saturie tc...Da' nu va inghesuiti Laughing

Jellyka
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 18:36

Continut sponsorizat