Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Some GFX stuff.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Some GFX stuff.

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Sam 13 Feb 2010, 19:38

Deci, în primul rând: Don't die!

Let'z start with signatures:
1.
2. ~ OLD thing.
3.
4.
5.
6.
7.

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

Hm, cam atât pe moment xD.

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Re: Some GFX stuff.

Mesaj Scris de TeeChan la data de Sam 13 Feb 2010, 19:43

Ehh?ia uite ce vad ochii mei aici! OO" sio daca tot am venit sa comentez ca asa se cuvine,ne?:>
Deci prima imi place mai ales ca e cu Hangry & Angry <33 si celelalte imi plac,aka culorile combinate si back'urile se potrivesc foarte bine,iar avatarele sunt kawaii <3 mai ales primul si ultimul <3 Seto-kun.
Altceva nu am ce sa-ti spun decat: Gambate si te astept cu altele noi.Noi am zis! =]

TeeChan

Sus In jos

Mesaj Scris de StrippedxLust la data de Lun 15 Mar 2010, 18:12

Asa deci sa comentez si aici imi place felul cum lucrezii si cum folosesti culorile pe care le combini cu bakcul si avatarele sunt reusite deci n-am ce comentat decat ca cel mai mult mi-a placut cum ti-a iesit a treia semnatura deci sper sa pui gfx-uri noi cat mai repede.

StrippedxLust
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Lun 15 Mar 2010, 19:54

Ok, revin cu 2 chestiuţe noi ^^
Un sig:

And...un wall:

Mda, amândouă sunt cu Miyavi, don't ask why, aşa-mi veni mie, să fac cu el :-"

____________AnimeSign____________

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Terrorist rabbit la data de Sam 27 Mar 2010, 22:59

Hm la semnătură , pare cam goală , doar negrul ăla nu dă bine , puteai adăuga câteva brush-uri cu nuanţe mai închise dacă doreai mai închis. Plus să nu uităm , că un text e întotdeauna bine venit , cu scopul de a diminua senzaţia de gol a backroundului şi de a da expresivitate mai mare senzaţiilor descrise de imagine.
Wall-ul , merge cât de cât , deşi era bine să foloseşti mai multe brush-uri şi în mai multe culori nu doar gri , deoarece renderul tău e plin de culori vii ce nu se încadrează prea bine pe gri.
Gambate!

Terrorist rabbit

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Dum 28 Mar 2010, 18:41

Ehm, thx pentru comentariu ^^ Heh, ştiu că negrul e cam simplu...dar m-am enervat cu brush-urile că ba nu se potriveau, ba altele, eh, nu contează :-j. În cazul wall-ului, hm, să zicem că eu am ales să nu-l fac prea colorat, pentru că mă enervează chestiile stridente şi am optat pe gri pentru că se potriveşte cam la orice. [asta e părerea mea, nu înseamnă că trebuie să coincidă la toţi xD] and brush-uri crede-mă că am folosit, doar că sunt puse nu tocmai strident pentru că să zicem că nu-mi plac mie să fie astfel. :]] dacă te uiţi atent, le vezi xD eh, ce să zic? eu şi detaliile :]] În fine, mai pun câteva chestii mai vechi, pentru că recent am fost leneşă rău de tot când vine vorba de orice fel de GFX. xD

And, două wall-uri:
~ Mda, mda, ştiu, din nou gri, cu o tentă roşiatică :]] gomene~ dar e făcut cam în aceeaşi zi sau următoarea faţă de celălalt şi aveam ceva cu gri atunci :___:
~ Ah, eram obosită când l-am făcut T_________T scuzaţi greşeala cu 'rezist' în loc de 'resist' [poate n-o sesiza nimeni dacă nu ziceam =]] ].
În fine, aştept păreri, critici, sfaturi, blah-blah.

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Mar 06 Apr 2010, 18:43

*pokes*Sachan
Geniale lucrari.Eu una daca ma chinui sa fac ceva cu personaje reale ajung sa ma dau cu capul de birou si sa arunc pc'ul pe geam.
Ayway am sa comentez doar ultimul post:

Semnatura e..yaoii,ma rog pare a fi yaoi,nu ma bag urasc genul asta ~.~ Dar imi place backgroundul cu toate ca hm.. e cam prea alb,ar fi trebui un pic mai negru lasat. o.o

First wall~so fufu cute,in special sigla XD Ce nu cred ca se potriveste e textul,numai seducatoare nu-s tipele alea dar eh fiecare cu viziunea lui o.o

Second wall~atat de colorat & bright iar textul e pery o.o Dar imi place,nu ma dor ochii cand am uit la el asa ca este perfect
General thing~Am observat ca toate textele sunt cu alb si rosu As putea sa intreb,de ce? XD

Psyhee
Graphic Designer

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Vin 09 Apr 2010, 13:04

Ah, în legătură cu textul, nu ştiu ce m-a apucat cu albul şi roşu :| DAR.. [întotdeauna există un dar] le-am făcut pe toate în aceeaşi perioadă, deci..pentru mine nu mai e chiar aşa mare mirarea :]] oricum a expirat deja faza la mine.
Ehm, thankies pentru comm, de asemenea. Yah, la primul wall eram SECATĂ de idei - -" şi era cam târziu în noapte, aşa că am scris primul lucru ce mi-a trecut prin cap. :]]
Iar la al doilea wall, hm, în general nu folosesc culori deschise, adică nu-mi place să sară în ochi, dar dacă îl mai 'închideam' arăta oribil [am încercat, believe me], aşa că l-am lăsat aşa. Mă bucur să aud că nu bate la ochi, speram să nu o facă.
And, voi posta lucrări mai încolo, pentru că am fost leneşă. Eventul făcută o chestie aseară în glumă >> Deci nu vă speriaţi, prea tare.

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Vin 16 Apr 2010, 23:04

Ok, am revenit cu ceva nou :]]

1.
2.
3.
And..un fel de banner :]

So...aştept critici/sfaturi/păreri.

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Lun 03 Mai 2010, 19:58

Ok, pot face double post pentru că [,] cu siguranţă au trecut peste 24 de ore de la ultimul post =]]]
Am revenit cu alte chestiuţe >->
1.
2.
3.
4.

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de TeeChan la data de Lun 03 Mai 2010, 20:41

Myv,Alice nine şi Myv again :33 deci,aşadar şi prin urmare îmi plac majoritatea mai ales poza a 3a cu Myv,ţi-a ieşit super..evoluezi din ce în ce mai repede xD,sigul chiar îmi place,ţi-am spus că dă o tentă mai hmm ca şi cum ar fi poză veche lucru care îmi place mie xD,iar la Alice nine şi Myv walls nu mai comentez că deja ştii părerea mea xD
Well gambate în continuare şi te aştept cu noi creaţii.

TeeChan

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Mar 04 Mai 2010, 13:52

Oh,cum am ratat eu sa trec pe-aici data trecuta? o.o *stupid meh*
Soo,incep cu postul dinainte:
1.Background foarte tare,personajele stau deasupra,adica nu se imbina si par doua imagini fara nici o legatura
2.No comment,ador semnatura aia *.*
3.^Idem
4.Oh stiu imaginea,mi-a placut din totdeauna,pentru ca sunt ff cute toti,doar ca nu prea stiu ce vor sa faca ei acolo,but,but it looks pervy o.o

Second post:
1.Alice nine,ok n-am nici o tangenta cu ei dar imaginea arata bine ^^ dar e prea mica >.<'
2.Semnatura e stilul old photo asa cum a zis si Teechan,vad ca are si sursa rosie de lumina,acum nu stiu daca e intentionata sau asa ti-a iesit dar arata bine ^^
3.Pacat de poza ca nu-mi place pesonajul Dar fac abstractie de el si iti spun ca-mi plac efecte *.*
4.Din nou imagine-i prea mica si din nou personajul negativ dar e reusita n-am ce sa-ti reprosez.

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Mier 09 Iun 2010, 17:38

Trec si eu pe aici ^^.
Hm, cum ti-am spus si in alte posturi, ai un stil demn de invidiat ~. Imi place ca este simplu si la obiect, nici nu bate la ochi <3. Am sa spun in mare ce am de zis. Imi place mult cum ai abordat al doilea wall cu Myv <33. Pot sa'l folosesc ?*puppy eyes*. Asa la prima lucrare cu Myv no prea se vede scrisul * cel cu mov sau ce culoare o fii o.o, no vad cum trebuie de la soare :]]*. In rest nu mai am ce comenta.
Gambate si abia astept sa vad si alte lucrari <3.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Mier 09 Iun 2010, 17:45

Sure, îl poţi folosi o.o wow, nu mă aşteptam, şi chestia aia e old, trebuie să postez şi d-astea mai noi, dar cred că mai degrabă revin cu edit. :]]
Hehe, la prima 'chestie' cu myv aşa am vrut să pun eu scrisul ;]] nu vroiam să fie strigător sau ceva :]] [mda, mda, eu şi ideile mele..]
And wow again o.o nu mă aşteptam ca, actually, cineva să-mi aprecieze atât de mult stilul :3 mă simt flatată, rlly. =]]

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Lun 14 Iun 2010, 18:40

Bine, mi-e prea lene să dau edit -__-
Argh, oricum nu am făcut eu prea multe în ps. :]]

1. ~ Lol, nu mai făcusem ceva anime de secole. :]]

2.

3. ~ e vechi =]] şi mă plictiseam, aşa că l-am ţintit pe Nao XD

4. ~ banner cu alice nine. nu mă chiar încântă cum a ieşit -.-

Etto, şi ceva av-uri:
1.
2.
3.
4.

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Simona (: la data de Lun 14 Iun 2010, 19:34

Prima la comm. ;>.
Asaa ;;] in primu rand: pot sa folosesc al III lea avt? ;;]*puppy eyes*
Am sa o iau in mare cu comentatu :-j. In mare ti-am zis ca iubesc stilu tau no? <3. Pur si simplu ador cum te joci effectele ~. Wall'u acela cu Nao e cam simplut :]]. Cel mai mult imi place cum te-ai jucat la bannerul acela cu Alice Nine <33. Iar la avatare nu am nimic de comentat. Nu prea am ce sa critic pentru caimi place stilu tau.
Asaa doar atat mai am de spus:
Gambate si te astept si cu alte chestiute :3.

Simona (:

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Lun 14 Iun 2010, 19:39

Sure, diăr, poţi să-l foloseşti liniştită :]]
Hehe, ştiu că e simplu wall-ul cu Nao, dar atunci eram lipsită de inspiraţie şi l-am făcut de dragul de a face ceva -__-
Mă bucur că-ţi plac şi că ai trecut şi pe la je. :]

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Mier 30 Iun 2010, 21:27

Ok, no edit, sorry :] s-au dus 24 de ore :-j
Aşa, am mai făcut ceva chestiuţe, proaspăt terminate, lol. o.o

1.

2.

3. ~ nu mă tocmai încântă, însă mi-a plăcut prea mult poza să nu încerc cu ea. :]]

4.

And, două wall-uri
1. ~ încercare cam eşuată -__-

2.

Mai erau şi ceva avatare, but i'm too lazy to post them right now :|

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Joi 01 Iul 2010, 07:34

Trece si eu pe aici,ca n-am mai facut-o demult XD
1.2.- hm,mirror effect care tia iesit chiar foarte bine,in special prima semnatura imi place foarte mult.La fel si textul ei.La a doua,nu prea-mi plac chetiile alea rosii,preferam semnatura fara ele.

3.-A iesit bine,dar se putea si mai bine xD Nu ma atrag deloc chestiile alea din stanga (galbena si rosie ) Ce-i drept dau un plus de culoare,dar nu era necesar.

4.-imi place background-ul mult si felul in care ai incadreat personajele ^^

Walluri-le:
1.-nu chiar deloc o incercare nereusite.Mie-mi place foarte mult.E atata de dark si totul candelabrul ala il face atat de...curcubeu. Luv it XD
2.-Erm..asta chiar nu mi se pare reusit srry,dar candelabrul e monochrome si gigantic , iar personajul colorat si mic,de altfel pare pus la intamplare.

Dar per total good work Dae o.o (naisu nick n.n )

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de TeeChan la data de Sam 03 Iul 2010, 01:23

Uh..uite că vin să te stresez şi eu pe aici.Mă primeşti?:]
Aşaa..păi să încep cu wallurile...primul este destul de reuşit,deşi eu nu sunt fană 9goats black out îmi place cum ai combinat "întunericul" cu "lumina" să zic aşa,îmi place wall-ul ăla.Al doilea..uhm este acolo ca să fie,altfel nu am cum să o zic şi tot wall-ul este gri,nu înţeleg ce caută Nao şi flacăra aia jos :|.
La siguri nu am ce să comentez,îmi plac toate mai ales cel cu LM.C <33 şi primul sig.
Gata şi vizita mea,nu mai am ce să spun că a zis şi Psyhee înaintea mea:].Gambate şi te aşteptăm cu noi creaţii!

TeeChan

Sus In jos

Mesaj Scris de Daelithal. la data de Lun 20 Sept 2010, 22:11

Ok, revin cu două chestii mai recente [I KNOW, a lot~]
1.
2. ~ uhm ,da, ştiu că bulinele alea de jos nu prea îşi au rostul, dar într-un fel mi-au plăcut =]]

Daelithal.
Moderator Global

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Mar 21 Sept 2010, 07:29

Weei dupa atata timp chesti noi si kawa apar pe aici XD Soo..

1.Amuzanat ideea cu tipa care merge pe rama forografiei o-o Presupun ca imaginea oroginala nu era asa nu? Laughing Daca nu era,felicitari ,ai reusit sa imbini layerele foarte bine ^^
2.Moe *.* Si ce-as mai putea spune? =))Si da bulinele sunt inutile dar fiecare cu viziunea lui o-o

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Dya :] la data de Dum 26 Sept 2010, 16:46

Hei noi chestii desi a trecut ceva...Pai prima e preferata mea...^^ Imi place mult cum ai facuto si cum ai pus efectele...
A doua e draguta, dar bulinele alea cam nu stiu au alta culoare decat signul, dar daca tie tiau placut sa le pui eu trec peste...XD In rest e okey e reusita, dar tot preferata mea ramane prima...

Dya :]

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 17:35

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum