Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Punctuletu's gfx

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Punctuletu's gfx

Mesaj Scris de Verrine. la data de Mier 25 Aug 2010, 12:54

Dupa trlioane de ani m'am apucat si eu de photoshop . Ma rog, il fercventez doar de 4 zile deci nu am cn stie ce capodopere. Astept critici, sfaturi, pareri. [ primesc de toate ]. Asa... acum sa vedem cu ce am venit.

1.
Well, este primul meu sign. Stiu ca este extrem de cretin si culorile n'au nici o legatura, insa este priamc hestie facuta in photoshop. E ceva istoric.

2.
Prima varianta. Aici sa zicem ca am mai lucrat cu brushurile si am mai colindat oleak optiunile de la photoshop:)).

A doua varianta:

Nu stiu de ce, insa imi palce mai mult cum a iesit aici partea din dreapta.

3.
Niste flori. Aici am descoperit si eu insfarsit cei ala layer. @-). Tot ceva istoric=)).

4.
Asta am afcut-o ieri. Imi palce mult cum a iesit. Cred ca am invatat sa combin mai bine culorile.

Cam atat. Hm.. sa vedem. Daca stie cineva cum as putea sa rotesc o imagine/brush sa-mi zica si mie. Ma chinui de 4 zile sa-mi dau seama ~X(>

____________AnimeSign____________

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Re: Punctuletu's gfx

Mesaj Scris de FeliX la data de Dum 29 Aug 2010, 15:41

Nu a trecut nimeni?O.O Eh, trec eu ;;]
Deci primul sig: Ai dreptate ca [,] culorile [scuzati cacofonia >.<] sunt nepotrivite -.-. Imaginea este prost redimensionata O.O
II sig: Aici nu`mi place efectul care l-ai pus pe render. Puteai sa te joci putin cu contrastul si luminozitatea. Doar joaca-te cu brush'urile cand lucrezi in PS :]
Trec peste a doua varianta. La cea cu flori..hm..Nu-mi place cum un patrat [sau orice ar fi aia] desparte florile de BG o.o Arata...ciudat. In rest e ok, zic eu.
Ultimul: Presupun ca sunt doar C4D-uri aici, nu?o.O La siguri d'astea nu ma pricep, deci nu ma bag.
Sfaturi ar fii cam asa: mai exerseaza in PS, uita-te pe tutoriale, ia-ti niste texturi si c4d si...succes in continuare ^^

FeliX

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Dum 29 Aug 2010, 16:04

Ok comentez si eu.

1.E bine pentru inceput,macar nu ai stalcit imaginea si backgroundul contine brushuri,pacat ca nu se potriveste.
2.Asta e chiar foarte reusita ^^
3.Nu z.z Da stiu suna urat din paertea mea,dar chiar ai stricat imaginea Laughing Personajul iese prea mult din backgound si e prea luminos.
4.Haa,stiu tutorialul,mie nu mi-a iesit dar ma rog.Oricym asa cum a zis si Feli,patratul strica tot um si chestiile din dreapta care sunt cam albastre pentru rosul din restul semnaturii Laughing
5.Da,deci Picasso ar fi gelos pe creatia ta,dar eu ma intreb ce reprezinta,ce-i cu (din nou ) albastrul/verdele ala acolo o-o Dubios,foarte dubios.

Sfat:acelasi pe care nimeni nu-l i-a in serios.Foloseste culorile personajului original.Si atunci cand faci un backround pe care nu vrei sa te chinui sa pui brush-uri du-te la Filter ->Render->Clouds Asta-ti umple intreaga suprafata cu culorile pe care le-ai selectat in patatelele alea din stanga din meniu care-ti afiseaza ce culori folosesti in acel moment (nu stiu cum le zice Laughing ) Dar tine cont de primul sfat ca altfel iti iese o prostie.
Cauta texturi,iti recomand deviantART,dai un mic search si gata.Acestea se folosesc ca fundaluri sau ca overlay-uri peste intreaga creatie.

Cum sa rotesti o imagine:Image->Rotate canvas si ai acolo ce sa alegi.Arbitrary te ajuta sa faci modificari mai complexe.

Si cam atat,daca ai nelamuriri intreaba-ma ^^

Psyhee
Graphic Designer

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Joi 02 Sept 2010, 23:48

FeliX: thx for com ^happy^. Da stiu de prima poza, pe atunci nu stiam cum sa maresc sau micsorez pozele o.O. Parca c4d se numeau, chiar nu mai stiu:)). M'am uitat pe niste tutoriale, de fapt, daca nu ar fi existat tutrialele si acum mai cautam meniul=)).
Psyhee: thx for com ^happy^. Hm.. la tutorialula cela cu florile, well am vazut ca n'am nici o sansa sa-l fac asa ca am luat-o de capul meu=)). La faza cu patratul, well, nu stiu cum sa explic. Atunci cand folosesc lasoul [ asa il numesc eu o.o'] si decupez o poza totul iese ok, insa cand ii dau copy si apoi paste nu imi apare cum am decupat-o, ci imaginea integrala. Nu cred ca ai inteles, insa nici eu nu prea situ cum sa explic. o.O App, tipa de la care am facut cateva tutoriale mereu folosea clouds aceea, asa ca de acum cand fac un sign, mereu ii folosesc si eu=)).
Asadar, am venit cu un nou sign. Nu mi se pare foarte reusit:(, insa e tot ce am putut face:-?.

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Lun 06 Sept 2010, 11:00

Oh faza cu lasoul e destul de buna dar nu cu copy si paste Laughing Deci selectezi cu lasoul ce vrei tu sa pastrezi apoi te duci la Select->Inverse si-apoi apesi Delete si din nou Select->Deselect (neaparat sa deselectezi ca altfel ti se blocheza imaginea si nu poti face nimic cu ea >.< )

Asa noua ta semnatura.Pot spune felicitari ^^ Arata bine doar ca-i mai trebuia un mic text si..personajul e cam neobsevabil.Cred ca ti-a fost destul de greu sa folosesti imagine avand in vedere ca nu era un .png gata facut dar ai cam prea micsorat-o si nu sare in evidenta mai deloc o.o Dar e mult mai bine.

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Lun 06 Sept 2010, 22:39

God, thx for help >:D<. Doamne, insfarsit pot sa fac si eu ceva calumea. Nu m'as fi gandit niciodata ca trebuie sa fac chestia aia ca sa ajung la rezultatul dorit o.O.
Thx inca o data, Psyhee ^happy^.
Am venit cu o noua lucrare, sper sa va placa.

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Mar 07 Sept 2010, 09:16

Lulz nici eu,dar am gasit tutoriale care de fapt ma invatau altceva dar care contineau si acea mica informatie Laughing Oricum ma bucur ca ti-am fost de folos ^.^

Cat despre noua ta creatie,arata genial,e foarte colorata *___* Vad ca folosesti foarte multe brush-uri,eu am cam uitat sa le folosesc Laughing Ma bazez mai mult pe texturi,gradienturi si alte ovelay-uri asa ca te felicit.
Gambate XD

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Joi 09 Sept 2010, 19:57

Psyhee, thx again for comm ^happy^. Am venit cu lucrari noi:-?.

1.
Sincer, nu imi place mai deloc cum a iesit o.O... Nu stiu, parca nu se leaga lucraruile intre ele. Nici textul nu a iesit cine stie ce, ma rog, e fail.

2.
Imi place mai mult cum a iesit, brushurile cred ca se combina destul de bine:)). Culorile sunt cam stridente... @-)

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Kido X la data de Joi 09 Sept 2010, 20:56

Oki,chiar am uitat sa trec pe aici...desi eu nu sunt experta in GFX
O sa ma dau cu parerea doar la ultimul post
1.Este interesanta desi este cam intortocheata
2.Este foarte interesanta,cat despre culorile stridente nu sunt doar movul putin..

Mai astept si alte lucari

Kido X

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Vin 10 Sept 2010, 07:52

uuu noi creatii.Oke let's start:
1.Mda...in principiu e..relativ bine,adica incadrare buna,culori bune (mai putin rosula ala strident) dar brush-uri fara legatura.Plus ca textul e la fel de dubios ca nu se vad iterele cu negru decat daca stai si te holbezi ceva timp.Oh si ce-i cu chestia ai rosie de pe tip? o-o Arata dubios si e rosie -.-'

2.E bine.Chiar imi place in ciuda faptuli ca ai folosit roz chiar daca personajul n-are nici o leagtura cu rozul.Ar fi mers ceva maro parerea mea.Ce nu-mi place e minitextul ala prea evident din stanga.Era mai bine fara iar in dreapta-jos ai cam uitat sa folosesti efectul folosit in restul semnaturi si brush-ul e deasemenea prea evident. Oh si ceasul din fundal...chiar nu-si are rostul o=o

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Vin 17 Sept 2010, 17:06

Thx for comm ^happy^. Psyhee, mie chiar imi placea ceasul ala O.O.
Asa, am revenit cu un nou sign....

Nu e cine stie ce, ma rog, imi place poza . Iese yaoiul din mine:)). Am incercat si tipu asta de semnatura [ daca pot sa o numesc asa o,o]. Pentru inceput, hm... cred ca a iesit destul de bine. Astept opinii, pareri, critici... ^happy^.

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Vin 17 Sept 2010, 18:13

So,pana la urma ti-ai facut semnatura ghey Eh si pot spune a iesit bine ^^ Dar la semnaturile de genul ai grija ca brush-urile sa nu mai para neterminate pentru ca-ti dau impresia ca si semnatura e neterminata sau decupata din ceva mai mare si arata aiurea o-o
In rest n-am nimic de adaugat XD

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Dum 19 Sept 2010, 20:42

Thx for comm ^happy^. Am revenit cu o noua lucrare:-?

Well, ce pot spune... Daca nu ar fi fost Asvear sa-mi spuna ca folosesc doua tipuri de fonturi nu cred ca ar fi iesit asa:-?. However, iar a iesit yaoiul din mine @-). Fundalul e cam cretin ce'i drept, insa nam gasit ceva mai bun .

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Kido X la data de Dum 19 Sept 2010, 23:21

Oki,prima..ar fi si impodibil la ce ora stau eu pe aici Laughing
Oki sincer fundalul nu se potriveste foarte bine cu imaginea aleasa -.-
Semnatura este interesanta,dar mai bin a iesit cea de dinainte ^0^
Oki si eu sunt fan yaoi^^

Gambete si astept alte lucrari

Kido X

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Mar 21 Sept 2010, 07:34

Okee,in primul rand ii lipseste borderul,unu' de 2 n-ar fi deranjat deloc XD Apoi sunt niste multe craci p-acolo care nu-si au rostul.Mergeau craci dar nu asa de evidente.Dupa cate-mi dau eu seama era un background normal cu-n copac si tu la-i folosit pentru semnatura.Ideea e buna dar nu copacula ala sau oricare alt copac.
Nu prea stiu ce sfat sa-ti dau...pentru ca aici totul tine doar de imaginatia ta o-o
Oh si come on!Sasuke si Itachi ghei?! o-o Damn those fan arts >-> They look creepy ~.~

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Vin 24 Sept 2010, 19:59

Thx for comm ^happy^. Lulu0chan, spune si mie te rog cum pot pune acel border . [ inca nu mi-am dat seama o,o].
Asa... am venit cu o noua lucrare, insa de data aceasta nu mai este semnatura:)). Am incercat sa fac un felde wallpaper o.O. Ma rog, nu a iesit cine stie ce, insa mie imi place:))> [ e pentru prima data cand ma semnez @-)].

Poza originala:

Poza editata:

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Vin 24 Sept 2010, 20:48

Hmm deci trec pentru prima data cu un comm, dar nu o viziualizare.^_^ Deci esti o incepatoare dupa cum zici. Asa sunt si eu putin mai inainte :]]. In fine. Deci wallpaperul hmm pare cam simplut. Puteai sa mai pui niste efecte micute sau brushuri sa arate mai plinut, sau un text sa dispara senzatia de gol. Cat despre border pe mine nu ma deranjeaza daca are sau nu. Laughing Deci arata mai kawaii si ingrijit cu unul.
Huh sper sa nu te deranjeze parerea mea, oricum e simpatic wallu'. Cam atat. Bye Cool

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Joi 30 Sept 2010, 15:12

Omg Ao-kun *dies* (de fapt n-am inteles niciodata daca e el sau fratele lui in imaginea aia o-o ) Loveless *dies again*
In primul rand,cum sa pui border :
1.ai grija ca imaginea sa fie .jpg sau .png in nici un caz .psd
2.Layer ->Duplicate Layer sau mai repede click dreapta pe layerul tau din dreapta (meniu) si apoi Duplicate Layer
3.Edit ->Stroke si iti apare o fereastra in care modifici ce vrei.

In al doilea rand:adooor imaginea aia *.* pacat ca ea asa de decupara >.< Anywayz o sa te invat ceva ca sa nu mai fie asa de evidente marginile renderului XD

Deci te duci si selectezi magic wand-ul sau cum ii zice apoi apesi Shift si selectezi totul cu exceptia personajului apoi te duci la Select-> Feather (seteaza-l la 5 ,e de-ajuns )
apoi Ctrl + X si gata ^^ (nu uita sa deselectezi la sfarsit Xd .

Cred ca faptul ca personajul iese atat de mult din background ma deranjeaza cel mai tare,plus ca se vede ca e decupat. Oricum pentru un prim wall e bine,mie nu-mi ies wall-urile >.> Sfatul meu,continua sa experimentezi ^^

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Dum 10 Oct 2010, 14:03

Datoria mult iubitei Psyhee am reusit sa fac o revolutie=)) [ again, i know @-)]. However, am folosit texture:>. [ don't exactly know what's that]

=> love his face 8->. Ma rog nu e cine stie ce, i know, i know, insa eu sunt totusi mandra ca am reusit sa folosesc acel texture.

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Lun 11 Oct 2010, 18:26

Congrats pentru reusita utilizarii de texturi ^^ (da stiu te cam baga in ceata cuvantul asta ) Dar um..ai cam hmm,cred ca,exagerat? o-o Adica pe spanceana din partea de jos e cam roz cu albastru >.< Ia eraserul seteaza-l mai soft si incerca sa stergi p-acolo cate ceva. Sau ia o textura mai deschisa si da-i tot asa overlay/soft light o-o

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Dum 17 Oct 2010, 16:44

Ms psyhee de comm, acum ca ma uit din nou la sign imi dau seama ca am exagerat @-). However, am venit cu o noua semnatura, nu e cine stie ce, insa avnd in vedere ca nu am foarte mult timp liber, e tot ce am putut face.

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Psyhee la data de Vin 29 Oct 2010, 10:09

Cuuuuuute *_* Cu toate ca mi se pare cam prea incarcat in partea de sus,este absolut genial.Mereu mi-a placut ideea de banda de film si-am vrut sa fac si eu odata dar m-am lasat Si textul ,care in stanga e cam sters arata bine o-o So congrats ^^

Psyhee
Graphic Designer

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Mier 03 Noi 2010, 10:36

Hey, thx for comm >:D<. Ma bucur ca iti place:>.
Am venit cu o noua lucrare, cam nereusita >.<. Am incercat sa fac initial ceva, dar a iesit altceva si apoi am mai aduagat si o poza... Heh, ma rog, cam asta ar fi:

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Kido X la data de Mier 03 Noi 2010, 10:43

Yeyy sunt prima ^.^
Este foarte tare,imi place imaginea.
Backrosudul este foarte interesant si reusit..insa patratele/romburile alea din dreapta nu isi prea au locul...adica sunt interesante dar culoare este diferita fata de toate celelate chestii din semnatura

Spor la lucru in continuarea
XoXo

Kido X

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Vin 12 Noi 2010, 20:30

Hey, thx for comm >:D<. Ma rog, m'am gandit sa pun si snite culaore in sigu din postul trecut, adica sa nu fie chiar monocrom o,o. However, am venit cu doua lucruri noi.

1. => Jared Leto, solsitul de la 30 seconds to mars. Omul asta e prea bestial, nu am putut sa nu fac ceva cu el. Ma rog, poza in sine e mai veche, de prin 2008 cred, da' merge.
2. => nu chiar atat de reusita o.o. Personajul cred ca era.. Alvaro... sau ceva de genul.

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 16:04

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum