Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Punctuletu's gfx

Pagina 2 din 2 Inapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Punctuletu's gfx

Mesaj Scris de Psyhee la data de Lun 15 Noi 2010, 21:50

I've missed one >.< Soo Loveless again ^^ Imi place imaginea dar background-ul e prea incarcat si acopera personajul.Cand folosesti manga e mai bine sa faci ceva cat mai simplu avand in vedere ca e monochrome o-o Ah si intr-adevar patratele maro strica si mai mult z.z

Cea cu Jared e chiar foarte reusita dar ai lasat niste puncte verzi pe mutra lui.Din nou ar fi trebuit sa stergi textura de pe fata.Sau un blur doar pe fata.Nu sunt sigura.

Weeeei,datorita tie am o noua obsesie.Intr-adevar,that dude ish Alvaro Garay din Wand of Furtune care din pacate e un joc si nu un anime >.< Erm..da,trecem peste faptul ca tipul arata bine si revenim la semnatura ta.Uh,textura e prea poroasa si lasa prea multe urme evidente de parca imaginea ar avea o calitate proasta.Incearca gradienturi atunci cand vrei sa lucrezi pe o imagine care ocupa 90% din semnatura si texturi care sa intunece marginile si sa puna accent doar pe o anumita portiune care ti se pare mai importanta.

Psyhee
Graphic Designer

http://idioticwords.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Joi 25 Noi 2010, 11:00

Thx for comm ^.^, am venit cu o noua lucrare:-?.

=> nu'mi palce deloc scrisu T^T, da nu rpea am stiut ce sa'i fac <.<. Trebuie sa mai lucrez la asta <.< 

____________AnimeSign____________

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de roxycamy la data de Mar 28 Dec 2010, 11:04

Scrisul m ise pare ok..eventual ii faci un mic fundal alb si scri cuce culoare vrei:-??
Prea mult burn :| incearca sa folosesti si celalalte brushuri ca blur etc..
Joacate mai mult pe ,personaj sa vezi ce iti iasa^^
var geo_Partner = 'af4f879e-673c-4e05-ac5c-a8d50068e4bd'; var geo_isCG = true;

roxycamy

http://www.anime-freaks.eu

Sus In jos

Mesaj Scris de Verrine. la data de Lun 03 Ian 2011, 12:09

Hey, sank you pentru comentariu. >:D<. Am venit cu un nou set. Chiar imi place cum a iesit.

____________AnimeSign____________

Verrine.
Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de Insane Tenshi la data de Mar 11 Ian 2011, 15:43

Un nou set.. Pai in general imi place, dar...>_> exista un dar. Ai exagerat cu sharpenul, lai sharpenizat saracul set o gramada se vede prea efect de noise. >_>. Imi place foarte mult cum ai facut backu' X3. Este reusit , desi nu stiu... si pe el este destul sharpen XD. Asta a cam stricat putin aspectul. In rest grafica este bine facuta. ^_^
Sper sa nu te superi pe mine ca am dat si eu sami spun parerea, da team suparat , scuzele mele Sad. Bye Kiss

Insane Tenshi

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 20:12

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Inapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum