Anime Sign
BUn venit pe Anime Sign!!

Kikyo sau Kagome?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Kikyo sau Kagome?

Mesaj Scris de Soleil. la data de Mar 24 Noi 2009, 10:25

Daca am facut topic cu Inuyasha si Sesshomaru...hai sa fie si ceva Kagome si Kikyo :D
Fara Spam...argumetati ce ziceti si nu deviati de la subiect.
*
Asa si sa revin la intrebare...pai incep cu parerea mea despre Kikyo.
Eu una o detest...ma enerveaza mai ales atunci cand ii vine ei dintr`o data dragostea pentru Inuyasha si pe urma, doua episoade mai tarziu iar vrea sa il omoare, ce`i cu nehotararea asta...ia stanga imprejuru' tanti .
Nu imi place nici cum vorbeste, e atat de serioasa si intepata, cred ca daca ar zambi eu as da party...Iisuse femeia aia are o albina in pantaloni
Acum Kagome....ea mi se pare draguta. E puternica si ambitioasa. Tine mult la prieteni si e optimista. Imi place cand il pune la punct pe Inuyasha .
Deci din parerile mele cred ca se intelege ca preferata mea este Kagome nu?
Astept si alte pareri...Ja

____________AnimeSign____________

We all have broken hearts to mend.

Soleil.
Moderator

Sus In jos

Re: Kikyo sau Kagome?

Mesaj Scris de Alucard la data de Sam 12 Dec 2009, 10:01

Kikiyo-''Nu inteleg ce ii place lui Inuyasha la ea.Nu arata foarte si se lasa usor influentata de deciziile altora''

Kagome-''Genul de femeie care sa se uite baietii dupa ea. Chiar daca nu prea pare,are o atitudine de putere. In episodul cand se casatoreste cu Inuyasha si devine (demonita) arata bestial!''

Dupa cum se vede :Hai Kagome

Alucard

http://worldanime.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Kido X la data de Lun 14 Dec 2009, 00:09

fara alte cuvinte si propozitii fara sens cu siguranta:Kagome este puternica;desteapta;genul de femeie dupa care barbatii stau la rand(indian)este foarte frumoasa si hotarata! nu se lasa usor influentata de deciziile altora fata de Kikio care este foarte influentabila!

deci cu siguranta:Kagome!

Kido X

http://www.chibi-mania.lolforum.net

Sus In jos

Mesaj Scris de Love la data de Sam 30 Ian 2010, 14:47

In cazul meu, o aleg pe Kikyo, insa ... daca ar fi vorba sa aleg o fata entru Inuyasha ... as spune cu siguranta Kagome.

Kikyo mi se pare mult mai matura, serioasa, constienta de tot ceea ce se intampla in jur, hotarata sa se razbune (desi uneori imi da impresia ca face unele lucruri orbeste ), pe cand Kagome este un copil.E imatura in unele situatii, usor impulsiva si, cu toate ca se potriveste cu Inuyasha (nu contest acest lucru), nu imi place prea mult personalitatea ei.
Apoi, Kikyo pare mai interesanta, pe cand Kagome este numai scolarita din Japonia, aterizata brusc in Evul Mediu.

Chiar daca alaturi de Kikyo, Inuyasha se schimba (cu Kagome se comporta ca un copil iresponsabil), tot nu cred ca ar trebui sa ramana impreuna.

Oricum, dupa cum se vede, eu o aleg pe Kikyo (numai pentru ca-mi place mai mult), insa nu vreau sa se inteleaga ca o detest pe Kagome (pur si simplu nu-mi place genul acela de personaj).

P.S. Cand se casatoresc Inuyasha si Kagome ? O.O

____________AnimeSign____________

A boy and a girl can be just friends eventually one of them will fall for the other, maybe temporarily, maybe at the wrong time, maybe too late or maybe, just maybe ... forever.

Love
Moderator Global

http://marquise-des-anges.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Arisa_chan la data de Joi 19 Mai 2011, 15:36

Iar eu nu stiu ce va place asa mult la Kagome..e doar o fata enervanta. Kikyo e mult mai frumoasa,puternica si misterioasa..merita sa traiasca mai mult decat Kagome iar Inuyasha mereu o va iubii pe ea mai mult deoarece o iubeste pe Kagome pentru ca e reincarnarea lui Kikyo,mereu Kikyo va fi iubire lui adevarat,apoi,eventual ar fi Kagome

Arisa_chan

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 17:36

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum